KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Kalenderblad 8941045
*
nr 894 1045
Kalenderblad
4 st, 1951, motivet: 21x31
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:23:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 22:40:02
1
100 kr
12/5 16:39:51
2
150 kr
12/5 17:33:17
3
500 kr
12/5 17:41:07
4
300 kr
12/5 19:11:24
5
Vinnande bud
12/5 19:12:07
5
justering av budtak
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kalenderblad konst
-
1018 Fotografi
Mattias Klum (f. 1968), Sverige. Naturmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:16
-
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11
-
4230 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Stranden i..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:04
-
4027 Vas
Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
*
Kalenderblad
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1045
Kalenderblad
4 st, 1951, motivet: 21x31
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 22:40:02 | 1 | 100 kr |
12/5 16:39:51 | 2 | 150 kr |
12/5 17:33:17 | 3 | 500 kr |
12/5 17:41:07 | 4 | 300 kr |
12/5 19:11:24 | 5 | Vinnande bud |
12/5 19:12:07 | 5 | justering av budtak |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kalenderblad konst
-
1018 Fotografi
Mattias Klum (f. 1968), Sverige. Naturmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:16 -
2137 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:11 -
4230 Trärelief
Calle Drakenmark (1931-2009), Sverige. "Stranden i..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:04
-
4027 Vas
Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige. Höjd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58